Pa ushqim dhe pa ngrohëse, policia përplaset me studentët
Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë janë aktualisht të ngujuar në godinat e universiteteve.

Megjithatë rojet private dhe policia janë vënënë lëvizje për të ndaluar lëvizjen e tyre.

Ata nuk kanë lejuar studentët të marrin ushqim nga jashtë dhe as ngrohëse.

“Mos na detyroni të futemi në grevë urie. Turp! Turp! Turp!”, dëgjohen duke thirrur studentët të cilët nuk ndalen pa iu plotësuar kërkesat. /albeu.com/

Shtuar më 11/01/2019, ora 19:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori