Pa imunitet, Saimir Tahiri rrezikon arrestimin
Saimir Tahiri i habiti të gjithë sot kur nga Kuvendi deklaroi se nuk do të jetë deputet i Parlamentit shqiptar.

Tahiri hoqi dorë nga mandati i tij i deputetit duke deklaruar se është gati të përballet me drejtësinë e prokurorinësi një qytetar i thjesht.

Por çfarë mund të ndodhë tani me të?

Rikujtojmë se pak muaj më parë, Prokuroria e Krimëve të Rënda kërkoi heqjen e imunitetit dhe arrestimin e ish-ministrit.

Në atë kohë maxhoranca mbrojti Tahirin duke mos lejuar heqjen e imunitetit dhe rrjedhimisht dhe arrestimin e tij.

Lëvizja e sotme e Tahirit, e bën atë të "prekshëm" dhe mjafton një fletëarresti nga Prokuroria për t'a burgosur me akuzat si "trafik droge". /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2018, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori