Pa maskë dhe krah më krah, Meta ia merr isos në Bylis (VIDEO)
Presidenti Ilir Meta ka postuar në rrjetet sociale një video duke kënduar këngë polifonike me disa grupe të shquara në zonën e Ballshit.

Sipas tij, populli nuk do të lejojë cënimin e identitetit kombëtar nga askush.

“Nuk do lejojmë askënd të na cënojë identitetin tonë kombëtar dhe trashëgiminë e vyer kulturore e artistike, që na bën krenar si shqiptarë”, shkruan Meta.

Meta me anë të një ceremonie solemne, që do të zhvillohet në Amfiteatrin e Bylisit, do të vlerësojë disa personalitete të shquara të artit ditën e sotme.

Ndërkohë, Meta shfaqet si gjithmonë pa maskë duke u përqafuar me njerëzit.

Shtuar më 06/11/2020, ora 13:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori