OSBE ofron mbėshtetje pėr personat me aftėsi tė kufizuar
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ambasadori i OSBE-sė, Eugen Wollfarth ka takuar kreun e Kėshillit Kombėtar tė Aftėsisė sė Kufizuar Sinan Tafaj i duke i ofruar mbėshtetjen e OSBE-sė pėr personat me aftėsi tė kufizuara.

"Nga pikėpamja e prezences sė OSBE-sė nė Shqiperi do tė doja tė thoja qė ėshtė shumė e rendesishme te mendohet se ēfarė sfidash duhet te kaloje nje person me aftesi te kufizuara, per ta ndjerė veten anetare me tė drejta tė plota nė shoqeri. Ne si OSBE jemi tė gatshėm tė ofrojmė mbeshtetje per personat me aftesi te kufizuara, duke bashkepunuar me Kėshillin Kombėtar tė Aftėsisė sė Kufizuara dhe duke ftuar edhe autoritetet shqiptare ta bėjnė kete si dhe organizata te tjera te shoqerise civile", tha Wollfarth.

Kreu i Keshillit Kombėtar tė Aftėsisė sė Kufizuar, Sinan Tafaj falenderoi mbeshtetjen e OSBE-sė, por nga ana tjeter i bere me dije se ka parashtruar dy kerkesa ndaj qeverise shqiptare.

"Te ecet me shpejt me ratifikimin e konventės sė OKB-sė nga ana e Parlamentit dhe pastaj tė vazhdohet me reformat ligjore, duke besuar qė konventa ėshtė njė mbrojtje mė e mirė pėr tė drejtat tona dhe ndryshimet tė bėhen tė jenė nė pėrputhje me konventėn. Ne i kemi ofruar qeverisė dhe opozitės njė draftligj pėr punėsimin e personave tė verbėr dhe me aftėsi tė kufizuara tė rėnda tė tjera, i cili konsiston nė dhėnien e njė license tė njėrit nga 7 elementėt e Lotarisė Kombėtare, me anė tė sė cilės do tė krijohen rreth 3 mijė vende pune", tha Tafaj. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2012, ora 16:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.