OSBE: Nuk ka rrezik per konflikt ne Maqedoni
Albeu.com
Ambasadori i OSBE-së në Shkup, Jose Luis Herrero ka shprehur bindjen e tij se në Maqedoni nuk ka gjasa që të përsëritet konflikti i armatosur i vitit 2001. Herrero ka theksuar se bashkësia ndërkombëtare po e ndjek situatën në vend ...... nga afër dhe ka nënvizuar se kryerja eventuale e akteve të dhunës nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve.
Shtuar më 08/05/2010, ora 16:58
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori