OSBE kërkon nga Uashingtoni të vëzhgojë zgjedhjet në Shqipëri
Albeu.com
Përmes një komunikate të OSBE-se shprehet se OSBE-ja dëshiron qe Departamenti Amerikan i Shtetit te dërgojë vëzhgues në zgjedhjet e përgjithshme në ShqipëriNë kete komunikate për shtyp të shpërndarë nga ky departament, mes tjerash thuhet se OSBE i ka kërkuar Uashingtonit të marrë pjesë në një mision vëzhgues për zgjedhjet ne Shqipëri.
Ne komunikatë thuhet me tej se Ambasada Amerikane në Tiranë, si dhe organizata joqeveritare nga ky vend do të vëzhgojnë zgjedhjet në mënyrë të pavarur.
Shtuar më 15/05/2005, ora 23:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori