Opozita serbe kundershton misionin EULEX
Albeu.com
Jo te gjithe ne Serbi jane dakort me qendrimin e Beogradit zyrtar per vendosjen e misionit EULEX. Partite opozitare e cilesojne planin e Ban Ki Moon nje mashtrim te madh dhe e skenar te SHBA-se e BE-se.Zyrtaret e partise se Vojisllav Koshtunices dhe radikalet e kane konsideruar vendimin e OKB-se si ne kundershtim me interesat e Serbise.

"Misioni i EULEX eshte misioni i BE-se dhe SHBA-ve", thone radikalet.

Ish-ministri serb per Kosoven, Sllobodan Samarxhic deklaron se ky vendim do te ishte i mire nese misioni do te ishte per te ruajtur integritetin e Serbise, por ai eshte teresisht neutral.
Shtuar më 27/11/2008, ora 19:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori