Opozita i përgjigjet Nishanit: Gati për dialog!
Pas ftesës publike të Presidentit Bujar Nishani për një tryezë bisedimi dhe dialogimi me qëllim zgjidhjen e krizës, ka reaguar edhe Partia Demokratike.

Në një njoftim zyrtar Partia Demokratike shprehet e gatshme për dialog me Ramën, nën orkestrimin e Nishanit.

Njoftimi

Partia Demokratike dhe i gjithe Koalicioni Opozitar mirepresin ftesen institucionale te Presidentit Nishani per dialog ne funksion te zgjidhjes se krizes se rende politike qe ka mberthyer Shqiperine.

Ndonese shkaktari i kesaj krize Edi Rama me veprimet dhe qendrimet e tij ka vendosur interesin e tij vetjak para interesave te qytetareve shqiptare, opozita dhe Partia Demokratike kane kerkuar gjithmone rrugen e dialogut te vertete dhe jo fasade per tu bashkuar ne luften kunder krimit, droges, korrupsionit dhe kthimit te shtetit ne garnizon elektoral te pushtetit, qe kercenojne asgjesimin e zgjedhjeve, demokracise dhe stabilitetit permes zgjidhjes se ofruar.

Partia Demokratike dhe Koalicioni Opozitar rikonfirmojne gatishmerine e tyre duke ju pergjigjur pozitivisht fteses se Presidentit Nishani. /albeu.com/

Shtuar më 02/05/2017, ora 16:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori