Opozita akuza ndaj Imamit
Opozita ka akuzuar ministrin e Mbrojtjes Arben Imami për puç intitucional dhe shkelje të Kushtetutës për emërimin e komandantit të flotës detare shqiptare. Deputei i PS-së Pirro Lutaj ka paraqitur në Komisionin e Sigurisë një vendim të ministrit të Mbrotjes për të caktuar në këtë detyrë Ferdinand Kreshpën.Opozita ka reaguar sot edhe për refuzimin e mazhorancës për të hequr moratoriumin e skafeve duke e cilësuar këtë si dështim të qeverisë për të luftuar trafikun ilegal. /albeu.com/

Shtuar më 03/04/2012, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori