Ollbrajt: E rëndësishme që liderët e Kosovës të tregojnë se mir&a
Albeu.com
Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Medlin Ollbrajt tha se është shumë e rëndësishme që liderët e Kosovës të tregojnë se mirëpresin serbët dhe se ata paraqesin pjesë të shoqërisë shumetnike. "Shpresoj që liderët e Kosovës të kuptojnë se nëse duan një shtet funkisonal dhe me perspektivë, është e rëndësishme që aty të mbesin serbët dhe pakicat tjera", tha Ollbrajt.
Shtuar më 11/05/2007, ora 15:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori