Oli Rehn prezanton dokumentin rreth se ardhmes evropiane per Kosoven
Albeu.com
Komisari evropian per zgjerim Oli Rehn prezanton dokumentin rreth se ardhmes evropiane per Kosoven. Kjo paraqitje eshte ne kuader te mandatit te cilin Keshilli i Ministrave i Bashkimit Evropian ia ka dhene Komisionit Evropian per ta perpiluar projektin per perspektiven evropiane te vendit. Ne muajin shkurt, ministrat e jashtem te BE-se, ia dhane mandatin Komisionit qe ne bashkepunim me perfaqesuesin e larte per politike te jashtme dhe siguri, Havier Solana, ta paraqesin projektin se si Bashkimi Evropian mund te kontribuoje si ne permbushjen e standardeve ne Kosove, ashtu edhe ne proceset tjera qe mund te vijne pas vleresimit te standardeve. RTK
Shtuar më 20/04/2005, ora 18:22
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori