Kapen trafikantët e gomones me 1 ton drogë
Olen Cezari magjeps me violinën e tij, tinguj në statujën e famshme në Rio de Zhaneiro
Pëlqej
Artisti shqiptar i njohur ndërkombëtarisht Olen Cesari ka publikuar projektin më të ri muzikor të cilin e ka xhiruar në statujën e "Krishtit” në Rio De Zhanjero, Brazil.

Ai prej kohësh tashmë ka lajmëruar ardhjen në jetë të kësaj videoje, ndërkohë që vetë ka qëndruar një muaj në Brazil.

Nën titullin “Dashuria e pastër” violinisti virtuoz përpiqet të sjellë një panoramë të një ‘dhome’ të vogël që ne kemi harruar se ekzistonte.

Kjo është hera e parë që një artist shqiptar realizon një projekt të këtyre përmasave.

Në skenat e video-klipit shfaqen pamjet se si përcillet dashuria e një nëne për fëmijën e saj që e ndjek atë, duke eksploruar botën hap pas hapi dhe ditë pas dite.

Ky udhëtim është pelegrinazhi ndaj "Cristo Redentor" me muzikën që ata po dëgjojnë që vijnë nga krahu i Krishtit. Vizioni i besimit dhe shpresa në muzikë.
Shtuar më 12/01/2018, ora 19:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori