Oketa fton opoziten te zgjedhin kryeprokuror konsensual
Albeu.com
Zevendeskryeministri Gazmend Oketa i ka bere thirrje opozites qe te bashkepunoje per zgjedhjen e kryprokurorit ne menyre konsensuale. Duke e qujajtur si te mbyllur çeshtjen e Prokurorit te Pergjithshem, zoti Oketa theksoi se mazhoranca eshte e gatshme te bashkepunoje me opoziten lidhur me çeshtjen e kryeprokurorit. Sipas tij, mazhoranca nuk synon nje institucion kryprokurorie politike, por qe te jete konform standarteve. Zoti Oketa ftoi opoziten qe te pranoj kandidaturen dhe tejete pjese e reformes se drejtesise. start
Shtuar më 10/08/2007, ora 13:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori