OKB: Keshilli i Sigurimit ne 24 tetor do te vleresoj situaten ne Kosove
Albeu.com
Keshilli i Sigurimit te Kombeve te Bashkuara pritet te mblidhet ne 24 tetor per te vleresuar situaten ne Kosove. Lajmi u be i ditur nga keshilltari i kryeministrit serb, Vojisllav Koshtunica, Sllobodan Samarxhic.Kosova momentalisht eshte nen administrimin e Kombeve te Bashkuara dhe NATO-s. Nderkaq partite kryesore politike te Kosoves u shprehen ne nje deklarate te perbashket per shtyp dy dite me pare se nuk mund te kete zgjidhje tjeter pervec pavaresise, per te ardhmen politike te Kosoves pasi sipas tyre, pavaresia eshte kompromisi.
Shtuar më 17/10/2005, ora 20:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori