Ofendoi rëndë, miku i Ramës nxirret zvarrë si kurrë më parë nga Kuvendi italian (VIDEO)
Vittitio Sgarbi, i njohur në Shqipëri si miku i kryeministrit Edi Rama është nxjerrë zvarrë nga Kuvendi Italian pasi ka ofenduar kolegët e tij.

Mediat vendase shkruajnë se Sgarbin përdori një fjalor fyes në drejtim të kolegëve, çka bëri që drejtuesja e seancës të kërkonte largimin e tij.

Ai nuk pranoi dhe kështu ndërhynë forcat e sigurisë duke e larguar me forcë e teksa tërhiqej zvarrë, mbante në duar disa letra dhe ulërinte.

Rikujtojmë se vetëm pak ditë më parë Sgarbi deklaroi në Shqipëri se Bylysi është qytet i lashtë grek, duke hapur polemika të mëdha në Shqipëri.
Shtuar më 25/06/2020, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori