Nxitja e punësimit, Berisha: Do të heqim taksat për të rinjtë e punësuar në privat
Në javët e ardhshme qeveria pritet të heqë taksat dhe shpenzimet për kualifikimin për çdo të ri që do të punesohetsektorin privat. Sipas kryeministrit Berisha kjo gjë bëhet për nxitjen e punësimit ttë rinjve.


"Per nje nxitje te rendesishme te punesimit te te rinjve, qeveria do vendose javet qe vijne heqjen per tre vjet te çdo takse ( sigurimet shoqerore, shendetesore, tatimin mbi te ardhurat personale ) si dhe shpenzimet per kualifikimin per çdo te ri qe do te punesohet ne sektorin privat. Ne mbajme premtimet tona!" shkruan Berisha në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2013, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori