Nxirren nga lumi i Bënçës rreth 80 bomba të Luftës së Dytë Botërore, izolohet zona
Pëlqej
Rreth 80 bomba të Luftës së Dytë Botërore janë nxjerrë nga lumi i Bënçës në rrethinat e burgut të Bënçës ditën e sotme. Referuar burimeve zyrtare.

Ditën e nesërme pritet të bëhet edhe asgjësimi i tyre nga forcat xheniere, njofton BW.

Ndërkohë është bërë izolimi i vendit që ndodhet nën ruajtjen e policisë. Për të patur situatën në kontroll janë marrë masat e nevojshme lidhur me perimetrin e sigurisë dhe atë të mbrojtjes./albeu.com/
Shtuar më 13/12/2017, ora 21:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori