"Nxirre jashtë atë klysh", shqiptarët e Kosovës "masakrojnë" Cakajn në emision pas çështjes së Alvin Berishës (FOTO LAJM)

Shqiptarët e Kosovës nuk e kanë pritur mirë një intervistë të ministrit në detyrë Punët e Jashtmë, Gent Cakaj. Teksa ishte i ftuar në emisionin “Rubikon” në KTV dhe po fliste për faktin që Shqipërisë nuk iu hapën negociatat me BE-në, njdekësit e kanë masakruar.

Bazuar në çështjen e Alvin Berishës, vogëlushit shqiptar që ka mbetur mes kampeve në Siri, Cakaj ka marrë një lumë kritikash nga shqiptarët dhe së fundmi edhe ata që jetojnë në Kosovë po tregojnë që nuk e duan ministrin.

“O idiot ti nuk e kupton se sa kemi hek dhe shtypur ne kohen e Jugosllavise !!! Kjo cka beni ju mr Ramen eshte IDIOTIZEM plus TRADHETI kombetare!!!!”– shkruan njëri.

“Klysh i Rames dhe nxenes i Baton Stanishiqit esht ky M…”– shkruan dikush tjetër.

“Jashtqitja e Batiqit !”- vijon dikush më tej.

“Ik ore pederast i Batonit e by*q*r i rames,”- shkruan një tjetër.

Alvin Berisha është 11-vjeçari shqiptar që ka mbetur peng në kampet e Sirisë. Para 5 vitesh nëna e Alvinit, rrëmbeu djalin dhe shkoi drejt Sirisë për t’u bashkuar me ISIS. Afrim Berisha, babai i tij ka pesë vite që e kërkon dhe nëpërmjet emisionit “Le Iene”, e gjeti të birin në Siri.

Por Alvini ka mbetur sërish në kampet e ISIS, pasi qeveria shqiptare, konkretisht ambasadori Gent Gazheli, nuk është angazhuar për kthimin e të voglit në Itali pranë të atit dhe dy motrave.

Rasti i Alvinit u bë shumë mediatik dhe ka nxitur mjaft reagime të qytetarëve italianë dhe shqiptarë. Në lidhje me këtë çështje, ministry Cakaj është shprehur se ka një gjuhë të kujdesshme për këto çështje, dhe duhet të ruajë koefidencialitetin.
Shtuar më 22/10/2019, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori