Nxënësit e shkollës private ngelin të gjithë në provimin e maturës
Maturantët e një shkolle private në Durrës kanë dalë të gjithë ngelës në provimin e maturës shtetërore. Në shkollën që ironikisht mban emrin “Talenti”, të 284 maturantet e kësaj shkolle, disa të ditës dhe pjesa tjetër me korrespodencë, nuk kane arritur të kalojnë në provimin e matematikës.

Të shokuar nga ky rezultat me 100% mbetës, krerë të Ministrisë së Arsimit deklarojnë rishikimin e licencave të shkollave private dhe veçanërisht atyre me korrespodencë. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2014, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori