Nuk toleron asnjë! Rama tregon 3 detyrimet që duhet të paguajnë patjetër shqiptarët
Kryeministri Edi Rama ka bërë të qarta edhe njëherë 3 detyrimet të cilat shqiptarët duhet ti paguajnë patjetër, pavarësisht situatës ku gjendemi.


Rama është shprehur se taksat, sigurimet shoqërore dhe energjia nuk do të negociohen, do të paguhen në bazë të shpenzimeve dhe deklarimeve.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Qeraxhinjtë që nuk mund të paguajnë të mos i hapni derën pronarit, kur të vijë për qiranë. Por sigurimet shoqrore do të paguhen.

Këtu nuk është bërë deti kos, kush konsumon energji do të paguajë dritatr, sepse mund të përfundojë në kolaps, pagesa e dritave dhedetyrimet bazike nuk negociohen.

Çfarë shpenzojnë atë paguajnë, kush thotë nuk kam mundësi se shpenzoj shumë të paguajë më pak. I bie pastaj që të heqim nga buxheti për të financuar OSHE-në, do ia heqim fiancnave të luftës? Nuk ka mundësi./albeu.com/

Shtuar më 25/03/2020, ora 17:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori