Nuk shpëtoi dot! Prokuroria nis hetimet me akuzën e rëndë për Llallën
Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është nën hetim për pastrim parash.

Gjithashtu është konfirmuar se për Llallën është hapur një hetim zyrtar dhe se këto hetime po bëhen me asistencën e partnerëve ndërkombëtarë.

Para pak kohësh ish-kryeprokurori është shpallur "non-grata" nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Tani pas nisjes së hetimeve mësohet se është kërkuar nga amerikanët që të ndihmojnë me faktet e tyre prokurorinë shqiptare për çështjen e hetimit të pasurisë së Adriatik Llallës, shkruan Shqiptarja.

Adriatik Llalla para pak kohësh u largua me dëshirën e tij nga sistemi i drejtësisë, duke përdorur si justifikim arsye personale, por kjo u interpretua si një strategjia nga ish-kryeprokurori për t’iu shmangur Vettingut. /albeu.com/
Shtuar më 17/03/2018, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori