Nuk pyeti për rregulla, gjobitet pronari i lokalit në Kuçovë
Policia e Beratit ka ndëshkuar më masë administrative 1.000.000 lekë, 1 subjekt në lagjen “Tafil Skëndo”, në Kuçovë.

Ky vendim erdhi pasi lokali u konstatua i hapur dhe duke i shërbyer klientëve pas orës 22:00, në kundërshtim me Aktin Normativ.

Sipas informacioneve të policisë subjekti është në pronësi të shtetasit D. K.

Strukturat e Policisë Berat bëjnë me dije se vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Informacion

Vijojnë kontrollet nga Policia e Beratit për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë, 1 subjekt në Kuçovë, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.

Strukturat e Policisë Berat, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Si rezultat i kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë subjektin në pronësi të shtetasit D. K.

në lagjen “Tafil Skëndo”, Kuçovë, pasi u konstatua i hapur dhe duke i shërbyer klientëve pas orës 22:00, në kundërshtim me Aktin Normativ.
Shtuar më 01/12/2020, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori