Nuk ndalet shiu e bora, si do të luhaten temperaturat sot
Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të kushtëzojnë motin. Për pasojë pjesa e parë e ditës do të dominohet nga vranësiradendura në të gjithë vendin duke gjeneruar reshje shiu e dëbore.

Pasditja dhe mbrëmja mbetet me vranësira dhe reshje, më të dendura në Jug dhe Qendër të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rënia sjellë luhatje të vlerat ekstremale ditore nga -1 në 14°C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30-35 km/h nga drejtimi Lindore-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.
Shtuar më 04/02/2019, ora 08:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori