Nuk dogji mandatin, Murrizi: Kundër çdo qeverie që tallet me qytetarët
Myslim Murrizi, deputeti i dalë nga listat e PD, por tashmë i përjashtuar nga partia pasi refuzoi të djegë mandati foli në seancën e kësaj të enjteje në Kuvend, nga ku i ka bërë thirrje forcave politike të mos tallen me shqiptarët.

“Jam kundër çdo qeverie që tallet me qytetarët. Boll u tallëm me shqiptarët, si ata brenda në Parlament, ashtu edhe ato jashtë.

Unë përfaqësoj 17 mijë votues, nuk e dorëzova mandatin për t’i dalë kundër atyre që bënë ndryshimin në 2008">2008. Hapni listat dhe pastaj bëjmë politikë. Me ndryshimet e 2008">2008 sollën kriminelët në Kuvend. Kastriot Islami dhe Ilir Rusmaili forcuan pashallëkun e deputetëve në Kuvend”, tha Murrizi.
Shtuar më 21/03/2019, ora 11:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori