Nuk do t'u besoni syve, dashuria e familjes transformon Alvinin (FOTO LAJM)

Thonë se dashuria lëviz dhe malet, por në shumicën e rasteve bën njerëzit të lumtur.

Ky është rasti i Alvin Berishës i cili tashmë prej disa ditësh gjendet pranë familjes së tij, ku kishte munguar për 5 vite.

Gazetari i medias italiane “Le Ien” ka publikuar një foto të Alvinit me të cilën tregon se si ka ndryshuar jo vetëm pamja e tij fizike, por edhe vullneti i 11-vjeçarit për tu përshtatur shumë shpejt me një jetë krejt tjetër.

"Si ndryshoi keshtu? E thjeshte. Se pari dashuria dhe perkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij.

Si dikur per te rezistuar perballe se keqes, ashtu edhe sot per tu bere ky djali qe eshte shohim.

Ne fare pak dite nje tjeter femije”, shkruan gazetari shqiptar i “Le Iene”, Taulant Kopliku përkrah fotos në Facebook./albeu.com/
Shtuar më 13/11/2019, ora 21:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori