Nuk do bëjë asnjë ditë burg, vendimi do apelohet nga Tahiri
Pavarësisht dënimit me 3.5 vite burg për shpërdorim detyre Saimir Tahiri nuk do të bëjë asnjë ditë burg, sepse edhe ky dënim është dhënë me shërbim prove.

Nuk dihet nëse do të ketë një apelim nga organi i akuzës për dosjen “Tahiri”, dosje e hetuar prej vitesh dhe e mbushur sipas pretendimit të tyre me prova dhe fakte.

Dënimi i artikuluar nga gjykatësit ishte më tepër për “opinion publik”, sesa për atë që është e vërtetë. Ai tha se do ta apeloj vendimin, sepse nuk pranon asnjë fajësi qoftë kjo edhe për shpërdorim detyre.
Shtuar më 19/09/2019, ora 22:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori