Novicki: Gjendja teper e tendosur pas shpalljes se aktakuzes kunder Haradinajt po qetesohet.
Albeu.com
VARSHAVE - "Gjendja ne Kosove, tejet e tendosur pas shpalljes se aktakuzes kunder ish kryeministrit, Ramush Haradinaj, gradualisht po qetesohetVARSHAVE - "Gjendja ne Kosove, tejet e tendosur pas shpalljes se aktakuzes kunder ish kryeministrit, Ramush Haradinaj, gradualisht po qetesohet dhe nuk pritet dhune e ngjashme me ate te vitit te kaluar" ka vleresuar ombudspersoni i Kosoves, Marek Antonio Novicki. "Gjendja eshte nen kontrollin e bashkesise nderkombetare dhe te udheheqesve lokal" eshte shprehur Novicki. Novicki ka pohuar se reagimi i shqiptareve te Kosoves ndaj dorezimit te Hardinajt ne Gjyakten e Hages ka treguar "pjekuri te shoqerise kosovare dhe te udheheqesve te atjeshem politik", por kesaj here edhe forcat nderkombetare kane qene te gatshme per t'iu kundervene dhunes eventuale.
Shtuar më 21/03/2005, ora 21:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori