Një JO e fortë, Holanda i pret shpresat Shqipërisë
Pëlqej
125 deputetë të parlamentetit holandez kanë votuar kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë.

Sipas mediave në vend, Shqipëria nuk është akoma gati dhe se duhet të punojë fort për të arritur hapjen e negociatave.

"Ne jemi të shqetësuar seriozisht për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, megjithatë europa nuk do ta mbyllë derën për Shqipërinë"- kështu ka deklaruar ministri i punëve të jashtme të Holandës, shkruante De Telegraaf sot.

Për ta, Shqipëria ka shumë probleme, si droga, korrupsioni, mungesa e zbatimit të ligjit, krimi i organizuar etj. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2018, ora 23:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori