Një italian i paguar për atentatin në Tiranë
Sa i takon ekzekutimit të tre personave dje në Tiranë, një prej autorëve ishte i paguar për atentatin ndërsa në xhep i'u gjetën fotot e Mentor Lufit.

Atentati është organizuar nga Besnik Sulku dhe italiani Salvatore Letticia ku shkaktoi edhe dy viktima të tjera, mes tyre edhe njëri nga atentatorët, 34 vjeçari Besnik Sulku.

Shtetasi italian i cili tentoi të largohej nga vendngjarja, provat e përfshinë terësisht në ngjarje, shkruan "Panorama". Ai dyshohet të jetë vrasës me pagesë, ku kishte si qëllim ekzekutimin e Mentor Lufit. Në portofolin e tij u gjet edhe një fotografi e 39 vjeçarit Lufi. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2015, ora 09:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori