Ndryshim në kupolën drejtuese të Vodafone, ikën Dietlof Mare vjen Achilleas K. Kanaris
Pëlqej
Vodafone Albania ka ndryshuar ekipin e saj drejtues.

Kështu, në vend të Dietlof Mare në drejtimin e kompanisë do të vijë greku Achilleas K. Kanaris, i cili më parë ka shërbyer në zyrat qendrore të Vodafone në Greqi, bijë e së cilës është edhe Vodafone Albania.

Achilleas Kanaris do të marrë detyrën në janar të vitit të ardhshëm, ndërkohë nuk dihet arsyeja e ndryshimit në kupolën e Vodafone Albania.

Ndryshe, muajt e fundit kompanitë e celularëve janë përfolur për disa shkelje të rregullave të konkurrencëstreg si dhe abuzimeve me çmimet e ofertave, kjo edhe falë ndihmës indirekte të Autoritetit të Konkurrencës, institucion ky që edhe pse hapi një hetim pas këmbënguljes dhe fakteve të publikuara nga Portali Albeu.com, e mbylli hetimin pa gjetur asnjë përgjegjës për gjendjen e krijuar. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2017, ora 17:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori