E FUNDIT/ Nuk ndalet koronavirusi në Itali, vetëm sot u ka marrë jetën 837 njerëz
Një gjykatë në Shkup ka dënuar katër vëllezër nga fshati Bllacë me 18 vjet burgim
Albeu.com
Një gjykatë e Shkupit ka shpallur gjykimin me të cilin dënohen katër vëllezërit Bardhi nga fshati Bllacë e Shkupit, ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare me 18 vjet burgim, për shkak se siç theksohet në aktgjykim, gjatë një aksioni të policisë janë gjetur armë në shtëpitë e tyre.Sipas aktgjykimit vëllezërit Ismail, Rashit, Hysen dhe Rexhep Bardhi dënohen me nga katër vjet e gjashtë muaj. Ata kanë qenë pjesëtarë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.
Shtuar më 28/07/2005, ora 20:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori