Një deri në tre mijë euro për ndërtime pa leje, burg për 2 zyrtarët e Bashkisë Kamëz
Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit ka dhënë masën e sigurisë “arrest në burg” për kryeinspektorin dhe inspektorin e Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamëz, Dritan Nikolli dhe Ermal Baci.

Sipas prokurorisë, dy zyrtarët e IMT-së merrnin shuma prej 1-3 mijë euro për ndërtime të paligjshme në Kamëz.

Dy inspektorët akuzohen për “korrupsion pasiv” dhe “shpërdorim detyre”.
Shtuar më 24/01/2021, ora 13:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori