Një burrë me Covid-19 arratiset nga spitali, gjendet i vdekur pak më tutje
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një burrë me COVID-19 është larguar nga spitali, dhe më pas është gjetur i vdekur qindra metra më tutje.

Burri 47 vjeçar u gjet i pajetë në një fushë afër spitalit shtetëror të Katerinit.

Familja tregoi se kishte më shumë se dy javë që po e kërkonte. I ndjeri, më 13 nëntor përfundoi në spital me simptoma koronavirusi.

Pas ekzaminimeve të kryera, u konfirmua se ai ishte infektuar me Covid-19.

Kjo u përjetua keq nga 47 vjeçari. Dy ditë më pas ai del nga spitali dhe zhduket.

Jani Kemenezi është kushëri i 47 vjeçarit. Ai tregon se e dinin të shtruar në spital dhe kur shkuan për ta parë, i thanë se ishte larguar pa komunikuar me mjekët. Për më tepër, spitali as që e njoftoi familjen për zhdukjen e pacientit.

"E kërkuam për dy javë. Dhe dje në mëngjes na njoftuan se u gjet i vdekur disa qindra metra larg spitalit. Askush nuk u mor me faktin se ai kishte ikur nga spitali. Vërtet ai nuk është burg, por shteti ka institucione që duhet të viheshin në lëvizje.
Shtuar më 03/12/2020, ora 20:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori