U mashtrua nga ndërtuesi, gruaja kërcënon se do të hidhet nga pallati në Tiranë (FOTO & VIDEO)
Një person në Tiranë po tentonhidhet nga një kompleks pallatesh tek "Tirana e Re".

Mësohet se shkak i kësaj përpjekje është një konflikti mes pronarit dhe ndërtuesit të kompleksit.

Enkelejda Ahmetaj që po tenton hedhjen është pronare e truallit ku është ngritur ndërtesa,për të cilën ata kanë patur një marrëveshje me ndërtuesin, shkruan Albeu.com.

Në një prononcim për News 24, vëllai i gruas thekson se ata janë mashtruar nga ndërtuesi, i cili i ka shitur të gjitha apartamentet duke mos iu përmbajtur kontratës.

Mësohet se ngjarja po ndodh në një kompleks pallatesh të cilat janë akoma në ndërtim.

Policia dhe zjarrëfikësja kanë mbërritur në vendngjarje.

Vijon..

U mashtrua nga ndërtuesi, gruaja kërcënon se do të hidhet nga pallati në Tiranë (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 01/02/2017, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori