Nisuni për plazh! Ky është parashikimi i motit për sot
Sot, bregdeti dhe zonat e ulëta dominohen nga moti i kthejllët me vranësira të lehta deri në mesditë kur vranësirat shtohen në zonat lindore.

Pasditja mbetet në kushtet e motit kryesisht të kthjelët në të gjithë vendin përjashtuar juglindjen ku vranësirat janë të dukshme.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 25 km.h nga perëndimi ndërsa në det vijon dallgëzimi, njoton Meteoalb.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rritje me 2 gradë celcius sjell mesdita kur maksimumi pritet të shënojë 32 gradë celcius. /albeu.com/


Shtuar më 01/07/2018, ora 08:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori