Nisin punimet për ndërtimin e segmentit rrugor Levan-Fier
Ministri i Punëve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi njoftoi sot se kanë nisur punimet për ndërtimin e segmentit rrugor Levan-Fier, prej 7.2 kilometrash.

"Sot kam një lajm të mirë për të gjithë ata që udhëtojnë nga dhe drejt Jugut të vendit. Kemi nisur punimet në segmentin Levan-Fier, 7.2 km. Përfundojnë për 35 ditë", shkruan Olldashi "facebook".

Segmenti rrugor Levan-Fier, është pjesë e autostradës Levan –Vlorë, pjesë e korridorit Veri-Jug dhe Korridorit VIII Trans - Europian . Projekti i ndërtimit të rrugës Levan-Fier është hartuar që në vitin 2004. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2013, ora 16:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori