Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave
Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra.

Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë.

“Lirim nga detyra: Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave”, thuhet në VKM.
Shtuar më 21/10/2020, ora 19:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori