Nisin aktivitetet sensibilizuese kunder dhunës ndaj grave
Nisin aktivitetet sensibilizuese kunder dhunes ndaj grave. Shoqatat e grave kane organizuar tubime ne shesh. "Djemte dhe burrat jane pjese e zgjidhjes". Shoqatat ne mbrojtje te grave kane dale ne shesh ne kete moto ne nisje te 16 diteve sensibilizuese kunder dhunes ndaj grave.

“Është dita e portokalltë, sepse është i pari vit që ne kërkojmë angazhimin e djemve dhe burrave kundër barazisë gjinore”- u shpreh Fabiola Egro.


Në këtë fushatë i pranishëm ishte dhe ministri, Erion Veliaj, i cili tha se mesazhet e paqes na përkasin të gjithëve.

"Djemtë dhe burrat, pjesë e zgjidhjes – Tregoni se jeni kundër dhunës!. Më 25/11/1960 motrat Mirabell u ekzekutuan nga regjimi në Republikën Dominikane. Çdo 25 Nëntor le te mobilizohemi kundër dhunës ndaj grave." shkruan Veliaj ne Facebook.

Aktivitetet sensibilizuese kunder dhunes me baze gjinore do te zgjasin deri me 10 dhjetor.
Shtuar më 25/11/2013, ora 18:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori