Nishani takon vendorët për territorialen
Presidenti i Republikes, Bujar Nishani takon perfaqesuesit e pushtetit vendor për të diskutuar ligjin per reformen administrativo-territoriale. Rreth 30 përfaqësues të bashkive dhe komunave gjatë këtyre 20 ditëve i kanë shprehur Presidentit shqetësimin e tyre lidhur me ndarjen e re që ka miratuar qeveria.

Takimi ka ne qender konsultimet me pushtetin vendor lidhur me ligjin e miratuar nga maxhoranca në seancën parlamentare të 31 korrikut për hartën e re territoriale. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori