Nishani mandaton kryeministrin Edi Rama
Update -Kryeministri i ri, Edi Rama, është mandatuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, për krijimin e qeverisë së re. Gjatë takimit në Presidencë, Rama i prezantoi presidentit Nishani edhe kabinetin e ri qeveritar që do të udhëheqë vendin për 4 vitet e ardhshme.


09:33 -Presidenti i Republikës Bujar Nishani takon sot në orën 10:00 në Presidencë kryeministrin e propozuar nga mazhoranca e dalë pas zgjedhjeve të 23 Qershorit Edi Rama. Presidenti bëri të ditur ditë më parë se me të ardhur propozimi brenda datës 10 shtator mund të dekretohet kryeministri i ri.

Kushtetuta bën të qartë rrugët dhe afatet ligjore brenda së cilës duhet të bëhet rotacioni politik nga PD-ja tek PS-ja, konkretisht si formohet qeveria e re. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori