Nishani refuzon shkarkimin e rektorit të Universitetit të Durrësit
Duke e justifikuar kërkesën e ministres Nikolla me faktin se nuk ka asnjë provë bindëse për shkeljet e Mit’hat Memës, Presidenti Nishani në këtë mënyrë ka refuzuar shkarkimin e tij.

Raportohet se Presidenti Bujar Nishani ka refuzuar që të firmosë shkarkimin e rektorit të Universitetit të Durrësit, Mit’hat Mema. Presidenti ka bërë me dije se Ministria e Arsimit kërkon të kontrollojë politikisht Universitetin e Durrësit, dhe për këtë arsye refuzon shkarkimin e Memës. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2015, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori