Nishani firmos dekretin për ndryshimet në Kushtetutë
Bujar Nishani
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani firmosi sot dekretin për ndryshimet kushtetuese për heqjen dhe kufizimin e imunitetit të zyrtarëve.

Ndryshimet në Kushtetutë u miratuan në seancën e 18 shtatorit në Kuvend me konsensus të plotë, 130 vota pro dhe asnjë kundër. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2012, ora 18:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori