Nishani dekreton anëtarët e rinj të gjykatave
Bujar Nishani
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës Kushtetuese. Sipas njoftimit të Presidencës, mësohet se në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, Nishani dekretoi emërimin e zotit Xhezair Zaganjori, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Po ashtu kreu i vendit, në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 125, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, dekretoi emërimin e zotit Besnik Imeraj, anëtar i Gjykatës Kushtetuese.Në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 125, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, Presidenti i Republikës dekretoi emërimin e zotit Gani Dizdari, anëtar i Gjykatës Kushtetuese. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2013, ora 12:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori