Nisen për të festuar 28-nëntorin, shqiptarët theren me thika në Londër (VIDEO)
Një sherr me shqiptarëve ka plasur në një zonë në Londër të njohur si Trafalgar Square.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se aty ishte organizuar një feste e vogël për 28 nëntorin por pasi ajo mbaroi disa djem filluan të ziheshin dhe qëlloheshin me thika.

Për fat të keq raportohet se sherri nisi as më shumë e as më pak por për të ndarë zonat e influencës, shkruan JOQ.

Sipas dëshmitarëve mësohet se shqiptarët e zonësThornton Heath” në jug të Londrës janë zënë me ata të zonës “Barking” në lindje të Londrës. Raportohet se vetëm një djalë është plagosur nga sulmi me thikë, ndërsa të tjerët janë dëmtuar nga grushtat apo rripat.

Dëshmia:

Mirembrema, therje ne qender te Londres mbreme per 28 Nentorin. Shqipetaret kunder shqipetareve. Ne Trafalgar Square sot kishte feste per shipetare. Jan zen per pune zonash.

Shqipetaret te zonësThornton Heath” (south London) dhe zona “barking” (east London).

Jan zen dhe nuk shkojn. Sot u perplasen ke festa 28 Nentorit. Cuni qe u ther eshte i vetmi qe di une qe eshte demtuar. Cunat te tjer mbane jan demtuar me rip ose grusht. /albeu.com/
Shtuar më 30/11/2017, ora 08:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori