Nis votimi per kryetarin e ri te kuvendit, kandidaturat Topalli e Ceka
Albeu.com
Pas formimit te Komisioni te Votimit per Kryetarin e Kuvendit, u zgjodhen edhe pese anetaret e tij te cilet nisen menjehere votimin per kreun e ri te parlamentit.Anetaret jane perkatesisht Emin Gjana dhe Sokol Olldashi nga Partia Demokratike, Arjan Madhi nga Partia Republikane, Albert Divjaka Partia Social Demokrate, ndersa mes debatesh PS zgjodhi Taulant Dedjan si perfaqesuesin e saj. PD propozoi Jozefina Topallin si kryetare te Kuvendit ndersa 15 deputete te PS kane propozuar Neritan Ceken, kreun e PAD. Vazhdon procesi i votimit.
Shtuar më 03/09/2005, ora 17:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori