Nis në Babrru ndërtimi i qendrës për azilkërkues nga Siria
Brënda datës 30 qershor është parashikuar që të përfundojë ndërtimi i një qëndre në Babrru, ku do të presë azilkërkues nga Siria. Tashmë Ministria e Brendshme ka nisur procedurën për ndërtimin e godinës, që do të presë azilkërkues të mundshëm nga Siria.

Fondi për ndërtimin e godinës që do të presë azilkërkues në vendin tonë është 95 782 590 lekë pa TVSH dhe se afati për përfundimin e punimeve është brenda datës 30 qershor të vitit 2016. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2016, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori