E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
Nis hetimi pasuror për Fatmir Xhafajn
Ka nisur hetimi pasuror për familjen Xhafaj.

Pak javë më parë ka nisur hetimet nga Agron Xhafajt por sipas ligjit antimafia, në këtë hetim do të përfshihet dhe pasuria e ministrit Fatmir Xhafajt.

Sipas ligjit antimafia, nëse një pjesëtar i familjes hetohet burimin e pasurisë, atëherë duhet të hetohen të gjitha lidhjet e tij.

Pas nisjes së hetimit për Agron-Geron Xhafajn, do të hetohet edhe ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili pretendon se nuk ka përgjegjësi për vëllanë e tij.

Hetuesit kanë kërkuar informacion për të verifikuar pasuritë e Agron-Geron Xhafajt, nëse i justifikon ato apo jo.

Xhafaj ndodhet në burg në Romë, pasi është dënuar atje me 7.2 vite burg për trafik droge. /albeu.com/Shtuar më 16/06/2018, ora 15:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori