Nis "fshesa" e Ramës, dy drejtorë të rëndësishëm shkarkohen në Shkodër
Ka nisur “fshesa” e Ramës ndaj punonjësve të administratës në të gjithë vendin.

Vetëm ditën e djeshme dy drejtorë të lartë në qytetin verior, Shkodër, janë shkarkuar nga puna pas asnjë lloj motivacioni.

Kështu është shkarkuar nga detyra Drejtori i Drejtorisë së Shëndetit publik në Shkodër, Zamir Fatusha.

Fatusha i përkiste Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe shkarkimim nga detyra ka ndodhur për motive politike.

Po ashtu e njëjta situatë ka ndodhur edhe për Drejtorin e Patentave, Ilir Sokoli.

Ndërkohë në vend të tij është vendosur Arjan Mithi, ndërsa Sokoli është vendosur shef personeli prane Drejtorisë së patentave. /albeu.com/

Shtuar më 13/10/2017, ora 09:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori