Ngrihet Komision Hetimor per zgjedhjet parlamentare te 3 Korrikut
Albeu.com
Zgjedhjet parlamentare te 3 korrikut, do te jene objekt i nje hetimi parlamentar. Kjo eshte vendosur sot ne Konferencen e Kryetareve te Komisioneve Parlamentare dhe do te miratohet nga Kuvendi ne 13 tetor.Miratimi i ngritjes se ketij komisioni vjen pas riformulimit te kerkeses per hetim te zgjedhjeve nga PS, e cila pretendon se humbja i erdhi per shkak te manipulimeve te kryera nga PD.

Komisioni parlamentar hetimor do te kete nje afat pune prej 3 muajsh. Ai do te drejtohet nga PS por pozita do te kete shumicen e tij. Sipas kreut te gurpit parlamentar te PD Bamir Topi, objekt i hetimit te ketij komisionit do te jete gjticka qe lidhet me zgjehdjet. madje edhe kutite e voitimit. Topi tha se Komisioni ka kompetence te kerkoje edhe rinumerim te votave. news24
Shtuar më 29/09/2005, ora 18:44
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori