Ngjela: Rama të rregullojë trajektoren, ose Kryeministër tjetër
Pëlqej
Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, kritikon qeverinë Rama. Në një intervistë për “ABC News”, ai thotë se nuk do të mbështesë më publikisht Ekzekutivin e ri dhe shton se, nëse vazhdohet në këtë rrugë, së bashku me aleatët e tjerë të së majtës do të kërkojnë një kryeministër tjetër.


“Do angazhohem me gjithë koalicionin që ose të rregullojë trajektoren, ose të gjejmë kryeministër tjetër. Më hapur se kaq nuk mund të flas. Shenjat janë shumë të këqija. Ka prishur gjithë marrëveshjet. Elitën politike të partisë së tij e ka abandonuar. Më duket se nuk e kupton” shprehet Ngjela. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2013, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori